Чому смак домашнього кетчупу, майонезу, молока, соку, вершків чи овочевого пюре настільки відрізняється від магазинного? Думаєте, справа у барвниках, консервантах та інших харчових добавках? А ось і ні! Вся річ у технології виробництва цих продуктів, яка не обходиться без використання гомогенізатора.

Продукти мають бути однорідними з різних причин: вони краще виглядають; вони мають кращу текстуру, коли ми їх їмо; вони залишаються стабільними і, отже, мають триваліший термін зберігання.

Гомогенізатор – саме той апарат, який призначений для перемішування та дроблення продуктів рідкої консистенції на дрібнішу фракцію. Головна особливість полягає в тому, що апарат не просто перемішує продукти як звичайний міксер, а робить це настільки ретельно, що всі компоненти, що входять в рідку основу, утворюють єдину однорідну масу. В результаті продукти мають високу однорідність, тривалий термін зберігання, кращу засвоюваність, покращення зовнішнього вигляду, покращення смакових якостей.

Наприклад, гомогенізація молока дозволяє виробляти якісніші кисломолочні продукти (сметану, кефір, йогурти тощо.), оскільки відбувається підвищення міцності і поліпшення консистенції, і навіть виключається утворення жирової пробки.

Сьогодні гомогенізатори – незамінні установки на сучасних підприємствах, що займаються виробництвом продуктів харчування, косметики, фармацевтики тощо. Без використання гомогенізатора неможливо отримати тонкі довгоживучі жирові емульсії, що не розшаровуються.

Оскільки принцип роботи апарату полягає у максимальному подрібненні жирових кульок, ефективну роботу гомогенізатора забезпечують плунжерні насоси.

Якщо ви шукаєте придбання гомогенізаторів, вам буде корисно ознайомитися з італійським виробником FBF ITALIA. Завдяки багаторічному досвіду вони є зразковим виробником обладнання для підприємств у сфері продуктів харчування. Вони проектують та виробляють:

 

  1. Гомогенізатор

Гомогенізатори FBF відповідають нормам CE та випускаються з продуктивністю від 50 до 50.000 LPH, з тиском гомогенізації до 2.000 бар.

Компресійна головка та гомогенізуючий клапан

 

 

Моторизація – Структура

 

Компресійна головка та гомогенізуючий клапан

 

Моторизація – Структура

Компресійна головка та гомогенізуючий клапан

Моторизація

  1. Лабораторні гомогенізатори

Homolab 2.20 – це лабораторний гомогенізатор, придатний для обробки майже 20 л/год продукту при досягненні тиску гомогенізатора 1.800 бар.

Homolab 2.50 – це лабораторний гомогенізатор, придатний для обробки майже 50 л/год продукту при досягненні тиску гомогенізатора 600 бар.

Лабораторний гомогенізатор FBF ITALIA має два насосні поршні.

Ця характеристика дозволяє гомогенізуючим головкам обробляти зразок продукту для випробувань на однопоршневих машинах. А також дозволяє передати у промислове виробництво результат гомогенізації, одержаний у лабораторних дослідженнях.

 

  1. Насоси прямого витіснення

Критерії конструкції, що використовуються при виробництві насосів FBF ITALIA, такі ж, як і критерії, що використовуються при виробництві гомогенізаторів, і, отже, гарантують високі стандарти якості.

  1. Гомогенізатор для дрібносерійного виробництва морозива

Гомогенізатори відіграють першорядну роль у промисловому виробництві морозива, але вони мають великі розміри і не такі прості у використанні, коли йдеться про непромислові невеликі партії.

Завдяки витраті 400 л/год та робочому тиску 120 бар наш MICROLAB 400 ідеально підходить для невеликих партій. Його можна використовувати обома способами: з одним пастеризатором (режим рециркуляції) або двома пастеризаторами (установка в лінію між двома пастеризаторами).

Метою процесу гомогенізації є позитивний вплив на смак і аромат морозива. Крім того, це робить морозиво вершковим і менш холодним. Завдяки процесу гомогенізації морозиво має більш тривалу збитість, більш високу стабільність при зберіганні, краще розчинення та підвищене засвоювання.

Як працює MICROLAB 400?

Перекачуючі поршні проштовхують продукт через гомогенізуючий клапан під тиском 120 бар. У гомогенізуючому клапані через швидке збільшення швидкості (до 9,300 см/сек), сильну кавітацію та через тертя між осередками продукт піддається процесу мікронізації, який зменшує середній діаметр частинки твердого жиру до декількох мікрометрів у діаметрі (<0,0035 мм). Процес мікронізації видаляє зовнішнє покриття жирових клітин, збільшує площу контакту з емульгаторами, сприяє водно-масляній фазі, робить текстуру морозива більш м’якою і надає сухого смаку, що робить морозиво якісним продуктом.

Це лише частина переваг, які ви отримуєте під час використання цього виду обладнання. Результати, при відмінному співвідношенні ціни та якості, роблять використання нової технології FBF ITALIA особливо вигідним.

Ми можемо запропонувати не лише якісні послуги з постачання даного обладнання, а й постійну технічну підтримку надалі. Наші співробітники здатні провести ремонт у короткий термін прямо на заводі, надаючи всю необхідну консультаційну та технічну допомогу.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до наших технічних фахівців за тел: +38 044 390 73 38.