Одна з найважливіших частин життєвого циклу пива – це ферментація.
Виготовлення пива – складний технологічний процес, що складається з кількох етапів. Дотримання технології приготування на кожній стадії дозволить отримати хмільний напій з правильним ароматом, смаком, гіркуватістю. Після підготовки та затирання солоду сусло зціджують, кип’ятять, додають до нього хміль. Настає черга найважливішого процесу у виробництві пива – бродіння пивного сусла. Про тонкощі здійснення зброджування та можливості автоматизувати роботу в пивоварному цеху йтиметься нижче.
Ферментація, або зброджування сусла, — друга стадія у виробничому циклі пива, яка слідує за першою — варінням. По суті, це перетворення цукрів на спирт та вуглекислоту. Бродіння можливе завдяки проявам метаболізму пивних дріжджів, які беруть участь у ферментації. Відбувається це так: після завершення кип’ятіння сусло з варочного цеху перекачують у ферментаційні судини, де воно охолоджується до потрібної температури. Після цього додають ємність пивні дріжджі.
Варто зазначити, що на етапі бродіння важливо визначити ступінь ферментації (перетворення певної частини цукрів у пиві) та вчасно перервати її, щоб отримати так зване молоде або зелене пиво. Тип дріжджів і температура бродіння визначають технологію ферментації і кінцевий сорт пива.
НИЖНЄ БРОДІННЯ
Основний масив пива, який виробляється пивоварнями у всьому світі, одержують за технологією низового бродіння. Щоб пиво мало традиційний смак, на останній стадії ферментації необхідно знімати коричневу піну. Для цього спочатку використовували чани відкритого типу. Але в сучасних реаліях ЦКТ для пивоварні застосовуються й у рецептурі сортів: резервуари більш економічні та дозволяють прискорити процес приготування.
ВЕРХНЄ БРОДІННЯ
Верхнє бродіння сусла протікає за участю дріжджів Sacckaromyces pastorianus. Це традиційні Ale, Stout, Altbier, Porter, Trappist, пшеничне пиво. Триває верхня ферментація менше – від 3 до 9 днів, а температурний режим вищий – 15-24оС.
У ході зброджування на поверхні ємності спливає піна: вона утворюється через надлишок вуглекислого газу та активну діяльність дріжджів. Бродіння пива в ЦКТ – оптимальний спосіб приготування, який дозволяє уникнути засмічення піни сторонніми забруднювачами. Крім того, застосування закритої ємності дає можливість провести контрольовану ферментацію та дозрівання в одному резервуарі, без необхідності переливу.
Сучасні технічні процеси, системи зберігання та розливу можуть забезпечити споживачів бездоганним пивом та успішно вести бізнес.
Щоб дізнатися більше про те, яке ви можете використовувати обладнання для досягнення правильної ферментації у вашій пивоварній справі, зателефонуйте нам: +38 (044) 390 73 38 і ми запропонуємо надійне рішення.
Замовникам обладнання гарантуємо професійні консультації, своєчасне виконання, кваліфіковану сервісну службу.