Одним з визначних подій цього року була виставка Achema 2015, яка відбулася у Франкфурті з 15 по 19 Червня. Враховуючи масштаб і тематику, делегація від «Штайнер-Україна» не могла пропустити такий захід.

В першу чергу хотілося б відзначити, що основною темою виставки були наукові розробки та обладнання в сфері хімічної і фармацевтичної галузі. Традиційно Achema була багата на постачальників насосного обладнання, серед яких брали участь наші існуючі та потенційні партнери.

Одними з перших, кого ми відвідали, була компанія Boyser (Іспанія). Це досить відомий і респектабельний виробник перистальтичних насосів, який від недавнього часу почав розвивати і новий напрямок по випуску кулачкових насосів з металевими і прогумованими робочими частинами. До цього ми вже зустрічалися на іншій виставці в Кельні і попередньо домовлялися про взаємне партнерство. За минулий час вже була здійснена перша продаж, тому цього разу ми виступили в ролі повністю офіційного агента Boyser в Україні. По ходу зустрічі обмовлялися стратегія і план подальшої співпраці. Результати переговорів були відзначені келихом прохолодною іспанської кави.

Іншою стратегічною метою був пошук надійного постачальника гвинтових насосів. Через довгий час ми, здається, все-таки знайшли його – компанія Sydex (Італія). Це виробник, який вже більш ніж 10 років на ринку, випускає близько 3000 насосів на рік. 60% продукції йде на експорт, в тому числі в країни СНД. Лінійка насосів покриває широкий діапазон продуктивностей і тиску. Результатом переговорів стала домовленість про співпрацю. Будемо працювати над швидкою появою насосів Sydex в Україні.

Одним з невирішених питань був постачальник гігієнічних відцентрових насосів. Як показують наші дослідження, загальнопромислові насоси т. К. Grundfos, Wilo або Saer не завжди можуть впоратися з гігієнічними аплікаціями на перекачуванні харчових продуктів. Найчастіше великі виробники використовують насоси від постачальника обладнання, таких як GEA або Alfa Laval, якість яких знаходитися на досить високому рівні. Проходячи повз стендів, ми побачили досить симпатичні відцентрові насоси в гігієнічному виконанні з нержавіючої сталі. Це був постачальник з новим для нас ім’ям – Packo (Бельгія). Як з’ясувалося – це виробник преміум класу, продукція якого орієнтована в основному на європейський ринок. Після переговорів за келихом бельгійського пива, наші сторони дійшли обопільної угоди про співпрацю і продажах Packo на території України. Таким чином, тепер наш портфель постачальників включає і якісні гігієнічні відцентрові насоси.

Крім переговорів з існуючими постачальниками значну частину часу ми присвятили вивченню конкурентів. Зібрано досить багато інформації, яку ми плануємо вивчити і згрупувати у посібник по роботі з конкурентами.

Другий день виставки був присвячений в основному виробникам устаткування. Першим до кого ми зайшли, звичайно ж, був наш давній партнер компанія Nicomac. Nicomac спеціалізується на виробництві ліній грануляції, а також модульних чистих кімнат для фармацевтичних підприємств. Цього разу італійці порадували не тільки хорошим просекко, але й новою моделлю коатера. Це машина для нанесення покриттів на таблетки, мікропеллети, драже та ін. Оновлений варіант відрізняється модульним дизайном з інтегрованою системою кондиціонування повітря (AHU), що дозволяє значно скоротити займану площу. Серед виставкових зразків також були представлені сушка-гранулятор і стерильний бокс в зборі.

Однією з ключових подій за час виставки стало досягнення домовленості про співпрацю з компанією Centec. Є два підрозділи Centec, перше з яких знаходитися у Франкфурті і спеціалізується на виробництві високоточних датчиків для вимірювання в потоці рідини або газів таких показників, як рівень вуглекислого газу, рівень кисню, щільність і концентрація. Другий підрозділ розташований в Чехії і спеціалізується на виробництві технологічних установок для термічної обробки, деаерації, насичення, дозування, фільтрації і т.п. Пропоноване устаткування працює з використанням датчиків з першого підрозділу. Напрямок Centec повністю відповідає і відмінно доповнює нашу наявну лінійку технологічного обладнання.

Підводячи підсумки нашої поїздки, слід сказати, що виставка Achema принесла нам кілька цікавих постачальників і підштовхнула до підкорення нових горизонтів.